Jak se naučit krasopis?

Líbí se vám úhledné písmo? Rádi byste také uměli psát tak, aby to bylo nejen k přečtení, ale aby to i hezky vypadalo? Chcete umět krasopis i když spíš čmáráte, že váš rukopis je roven psaní dětí ve škole? Nezoufejte, vše se dá naučit.

Pokud si ze základní školy pamatujete psaní psacím písmem, máte základ proto, aby jste se naučili psát krasopisně.

Krasopis je zjednodušený název pro kaligrafii, umění psaného písma. Slovo kaligrafie vychází z řeckého kallos což znamená krása a slova grafos znamenající psaní. Krásné psaní nebo-li krasopis využijete při ručním psaní dopisů, ve výtvarném umění, ale i jinde.

Co vše budete potřebovat?

Abyste ovládli umění krasopisu musíte mít na samém začátku dokonale uvolněné zápěstí. Žádná křeč v ruce, žádné trhavé pohyby. Hezky plynule vést tahy. Kaligrafické pero vám potom bude samo klouzat po papíře a vy tak budete kouzlit s písmenky na papíře.

Pokud tedy budete trénovat a mít dostatečnou trpělivost. Ta je hodně důležitá a bez ní to nepůjde. Pamatujte, že žádný učený z nebe nespadl. Jestli se vám nebude hned ze začátku dařit, neházejte flintu do žita.

Pořiďte si krasopísanky. Písanky se základy kaligrafie. Budou vám velkým pomocníkem v osvojení si této dovednosti.

Dále existuje bezpočet videí, kde vám ukážou správnou techniku psaní, držení pera a vedení ruky.

A pokud by ani toto nepomohlo, přihlaste se do některý kurz krasopísma. Lektoři vás provedou základy, naučí vás vše potřebné, předvedou a třeba vás i upozorní na chybičky, které nevědomky děláte.

Zkuste se naučit krasopísmo. Příležitostí, kde byste toto umění mohli upotřebit zcela jistě objevíte mnoho - třeba v postcrossingu.

Vyberte si i z naší nabídky: