Co je to postcrossing?

Video verze:

Textová verze:

Ať už se sbíráním pohlednic teprve začínáte nebo jste už zkušenější sběratel, získat zajímavé zahraniční pohlednice může být náročné. Spoléhat se na prodejce ze zahraničních webů, či nakupovat za draho od domácích sběratelů nemusí být tím nejlepším řešením.

Postcrossing představuje projekt, který si klade za cíl propojit svět prostřednictvím pohlednic.

Jak tedy postcrossing funguje?

Za postcrossingem se skrývá opravdu velmi jednoduchý koncept. Na celém světě se nachází obrovské množství sběratelů pohlednic. Postcrossing spojí některé z nich, a ti si navzájem vymění pohlednice.

Celý proces funguje tak, že registrovaný uživatel postcrossingu zašle pohlednici náhodnému uživateli z cizí země. Jakmile daný uživatel pohlednici obdrží, úplně jiný sběratel zašle původnímu odesílateli zase svou pohlednici.

To celému procesu dodává zajímavý element překvapení. Pokud zašlete pohlednici například do Kanady, vůbec nevíte, jestli vám přijde pohlednice z Jižní Ameriky, Austrálie nebo třeba Číny.

Zapojit se může opravdu každý

Postcrossing je zastřešen stejnojmennou organizací, vše se odehrává na anglickém webu postcrossing.com. Pokud se i vy chcete do postcrossingu zapojit, není nic jednoduššího. Stačí projít těmito jednoduchými kroky:

  1. Na výše zmíněném webu postcrossing.com se zaregistrujete, během registrace vyplníte především správnou adresu.
  2. Vylosujete si náhodnou adresu a vaše ID. Na vylosovanou adresu zašlete pohlednici podle vašeho uvážení, nezapomeňte na ní uvést vaše ID. Jakmile dorazí, adresát vyplní do systému Postcrossingu vaše ID a potvrdí tak doručení pohlednice.
  3. Vaši adresu si vylosuje náhodný uživatel, a vy už se můžete těšit na vlastní pohlednici. Jakmile vám dorazí, opět zadáte ID odesílatele do systému.

Video s registrací a návodem najdete zde.

Tento postup lze opakovat stále dokola, mnozí uživatele mají poslaných několik pohlednic naráz a mohou se tak těšit na více přírůstků do vlastní sbírky.

Více informací se můžete dozvědět i na webu Postcrossing.cz.

Určitě vám můžou přijít vhod sady pohlednic pro začínající postcrossery, nebo třeba alba na pohledy. A pokud nevíte, jaké pohledy udělají v zahraničí největší radost, odpověď je nasnadě - jsou to naše nejprodávanější pohlednice.

Podívejte se na naši nabídku: