3 způsoby, jak vytisknout pohlednice vlastní výroby

Pokud v dnešní době chytrých telefonů a sociálních sítí posíláme pohlednice, bude to především proto, abychom adresátovi ukázali, jak moc nám na něm záleží. Zároveň, pokud někomu zašleme z výletu či dovolené pohlednici, určitě vystoupíme z davu těch, kteří už jenom posílají a sdílí fotky na sociálních sítích.

Pokud ale chceme být ještě originálnější, můžeme si pohlednici vyrobit sami. Největším úskalím výroby vlastní pohlednice je pravděpodobně otázka, jak a kde ji vytisknout. Pojďme se podívat na tři jednoduché způsoby, jak vytisknout pohlednici levně a bez dlouhého čekání.

 

1.      Všechno vlastními silami

Vzhledem k tomu, že jsme se pustili do výroby pohlednice vlastními silami, slušelo by se dokončit celý proces stejným způsobem. Vytisknout pohlednici doma není kupodivu nic těžkého. Nejlepším řešením bude využít kvalitní inkoustovou tiskárnu.

Pokud chceme, aby náš pohled připomínal ty z obchodu, můžeme využít speciální papír označený GC1, který je na tisk pohledů přímo určený. Z přední strany je pokrytý křídovou vrstvou pro lepší kvalitu obrázku, ze zadní strany jde pak o klasický tvrdý papír, na který se dobře píše.

Napříč tomu, pokud chcete vaší pohlednici v té nejlepší kvalitě, není nic snažšího než data odeslat k profesionálnímu tisku, kde vám rádi poradí nejen s výběrem druhu, ale také správné gramáže papíru.

 

2.      Online služby

Pokud máme připravený vlastní design pohledu, můžeme využít jednu z nespočtu online služeb, které nám umožňují vytisknout si pohled. Obvykle jde o online službu spojenou s některou z tiskáren ve vašem městě.

Tiskárna na webových stránkách poskytuje formulář či jiný druh rozhraní, do kterého nahrajete obrázek na pohled a určíte další parametry pro tisk. Hotový pohled si pak vyzvednete na pobočce, případně si ho necháte zaslat domů. Velmi časté jsou v tomto případě množstevní slevy na větší počet pohledů.

 

3.      Využijte služby České pošty

Česká pošta poskytuje velmi podobnou službu, skrz kterou můžete vaše obrázky nebo přímo fotografie proměnit na hotové pohledy. Fotku nebo obrázek nahrajete do mobilní aplikace nebo na web, přidáte text i adresu a Pošta pohled nejenom vyrobí, ale také odešle na příslušnou adresu.

 

Nebo koukněte na naší nabídku pohlednic: