Postcrossing: Skvělý způsob, jak objevovat svět.

V dnešní digitální době se může zdát, že se svět stále zmenšuje a už není co objevovat. Ale co kdybychom vám řekli, že stále můžete objevovat nová místa a kultury způsobem, který je rozhodně tradiční, možná dokonce krásně staromódní? Vítejte ve světě postcrossingu.

postcrossing-skvely-zpusob-jak-objevovat-svet

Co je postcrossing?

Postcrossing je globální online platforma, můžeme moderně říct sociální síť, která umožňuje lidem z celého světa posílat si vzájemně pohlednice. Byla založena v roce 2005 Portugalcem jménem Paulo Magalhães, který chtěl vytvořit projekt, který by propojoval lidi napříč různými kulturami nehledě na státní hranice. Od té doby se Postcrossing stal obrovskou komunitou s více než 800 000 členy z téměř všech zemí světa.

Jak funguje postcrossing?

Princip postcrossingu je jednoduchý. Zaregistrujete se na webové stránce a poté požádáte o adresu náhodného uživatele, komu pošlete pohlednici. Jakmile pošlete pohlednici, obdržíte pohlednici od jiného náhodného uživatele. Čím více pohlednic pošlete, tím více jich obdržíte. Je to tak jednoduché!

Podrobněji jsme o tom, jak funguje postcrossing psali už zde

Výhody postcrossingu

Jednou z nejzřejmějších výhod postcrossingu je, že vám umožní dostávat pohlednice z celého světa. Ať už máte zájem o umění, historii nebo si prostě chcete více přečíst o různých kulturách, postcrossing může být skvělým způsobem, jak se dozvědět nové věci a rozšířit si obzory. Navíc vám postcrossing umožní spojit se s lidmi z celého světa způsobem, který je zároveň smysluplný a osobní.

Závěr

Pokud hledáte způsob, jak objevit svět a spojit se s lidmi z celého světa, postcrossing určitě stojí za zkoušku. Je to snadný, zábavný a cenově dostupný způsob, jak poznat nové kraje, nové lidi, jak se na pár chvil stát součástí života kompletně neznámého člověka z druhého konce světa. A jako “vedlejší efekt” získáte spoustu krásných pohlednic. 

A pokud hledáte perfektní pohlednice k odeslání, podívejte se na náš e-shop. Nabízíme širokou škálu pohlednic, které vyhovují každému vkusu nebo zájmu. Happy postcrossing!