Kolik stojí poslání pohledu v roce 2023?

Rádi posíláte pohlednice v rámci České republiky nebo do zahraničí? Jste milovníkem ručně psané korespondence nebo jste zapálený postcrosser? Víte na kolik vás letos vyjde cena známky na pohled? Od 1. února 2023 za ně dáme bohužel o něco víc. Zdražení to ale není nijak dramatické a dotkne se pouze známek pro posílání v rámci České republiky. 

 

Kolik stojí známka na pohlednici v ČR?

V případě, že budete tento rok zasílat pohlednici pouze v rámci České republiky máte zde dvě možnosti – zaslat pohled ekonomicky, za cenu 23 Kč (také jako dopisní známka B). Nebo zaslat spěšnou variantou, a to prioritně v hodnotě 30 Kč (také jako dopisní známka A), pod známku jen stačí připsat „D+1“ a rychlá pošta je hned na světě.

A cena odeslání pohledu do zahraničí?

Jestliže budete chtít zaslat svou pohlednici do zahraničí v rámci Evropy, musíte zakoupit poštovní známku v hodnotě 39 Kč (také jako dopisní známka E). Tato zásilka pak poputuje automaticky jako prioritní.

Pokud ale budete pohlednici zasílat mimo Evropu (také jako dopisní známka Z), bude vás poštovní známka stát 45 Kč.

Co když posílám jen na Slovensko?

Pokud se rozhodnete zaslat pohled nebo dopis jen k našim sousedům na Slovensko, týká se vás stejný ceník jako pro zasílání korespondence po Evropě. Musíte tedy zakoupit dopisní známku v hodnotě 39 Kč nebo již zmíněnou písmenkovou známku E, která platí do všech zemí Evropy. Výhodou této známky je, že je brána jako prioritní, a tak by se vaše psaní nemělo nikde po cestě zbytečně zdržet.

Více v ceníku České pošty, poštovní ceniny a celiny

 

Česká republika

Evropa

Mimo Evropu

ekonomicky

prioritně

prioritně

prioritně

23 Kč (známka B)

30 Kč (známka A)

39 Kč (známka E)

45 Kč (známka Z)