Co napsat na dětský pohled?

Ať už jsme naše dítě poslali na letní tábor nebo třeba na školu v přírodě, nedílnou součástí obou aktivit jsou dopisy a pohledy. Co ale dítěti na pohled napsat? Samozřejmě i v tomto případě existují určitá pravidla a doporučení, díky kterým bude mít naše dítě z pohledu zaručeně radost.

Jak často bychom měli psát?

Úplně na začátku tábora nebo školy v přírodě si ověřte adresu a další údaje. Zeptejte se vedoucích nebo učitelů, jak často probíhá předávání pošty. Jako milé gesto můžete potomkovi podstrčit první dopis nebo pohled už při rozloučení. Doplňte ho o instrukce, aby si ho přečetl až třeba druhý den.

Další pohled pošlete až za 2 až 3 dny, psát denně se nedoporučuje. Pokud chcete, aby vaše dítě dostalo každý den alespoň jeden pohled či dopis, domluvte se s prarodiči nebo třeba s tetou.

Co napsat na pohled dítěti?

Základem všeho je psát pozitivně. Nepiště dítěti, že se vám stýská, ani o žádné smutné události, ke které mohlo dojít. Důležité je také nevyvolávat pocit nepohodlí a ublížení nevhodně položenými otázkami. Mezi ně patří obvyklé „Jsou tam na tebe hodní?“ nebo „Není ti zima?“ a podobně.

Pokud jste absolvovali zajímavý výlet nebo návštěvu aquaparku, pomlčte o tom. Dítěti by mohlo být líto, že nejelo s vámi. Raději se hodně vyptávejte, aby vám mělo dítě co napsat v dalším dopise nebo pohledu. Dobré otázky mohou znít například takto:

  • Viděl jsi na výletě nějaké lesní zvíře?
  • Co jsi zažil nejveselejšího?
  • Co ti nejvíc chutnalo?
  • Už jste byli na noční bojovce?

Pokud je vaše dítě ještě menší, pište spíše méně, klidně pohled doplňte o obrázek nebo básničku. Vyhněte se infantilním oslovením, aby se vaše dítě nestalo terčem posměchu starších táborníků.

Pohledy vybírejte tak, aby vyobrazovaly něco, co má vaše dítě rádo. Oblíbené zvíře, zábavnou ilustraci nebo místo, na kterém se mu opravdu líbilo. Z dětských pohlednic můžete vybírat i u nás na e-shopu.

 

Naše nabídka dětských pohlednic: