Co napsat na pohled na školu v přírodě?

Máte vaše dítko na táboře nebo na škole v přírodě? I když je to pro ně velké dobrodružství, zažijí něco veselého a zajímavého, jsou ale v novém a neznámém prostředí, daleko od domova, a to na několik dní, mnohdy i na dva týdny. Menším i větším dětem se tak alespoň občas zasteskne po rodičích či sourozencích. A proto velká část takových akcí nabízí možnost, nechat dítěti zaslat na tábor dopis nebo pohled. To je pak nadšení, když přijede poštovní auto a rozdává do natěšených dětských ruček psaní od příbuzných.

Jaký zvolit motiv pohlednice

Už od samého počátku, kdy dítko dostane pohlednici do ruky, by měla zaujmout svým motivem. Kromě textu samotného je tak důležitý i právě obrázek na pohlednici. Volte proto takový obrázek, který vykouzlí vašim ratolestem úsměv na tváři, rozesměje ho a zlepší náladu. Pro malé děti jsou ideální kreslené motivy a oblíbené pohádkové postavičky. Větší děti pak ocení motivy v podobě super hrdinů, animáků a další podobné. Na motivu může být i vyobrazené oblíbené nebo známé místo.

Vhodný obsah textu pohlednice

Otázkou ale zůstává, jak napsat text na pohled na školu v přírodě. Co na takový pohled vlastně napsat a co už není moc vhodné? Zvolte vhodný tón textu, tedy maximálně pozitivní. Nepište o smutných a neveselých věcech. Naopak se rozepište o věcech směřovaných na to, co dítko na škole v přírodě zažilo nového. Zeptejte se tak na to, co s ostatními dělají, jestli byli někde na výletě, jestli podnikli noční bojovku a podobně. Na druhou stranu se vyvarujte vyprávění o tom, že jste třeba se sourozencem dítěte byly na nějakém zajímavém výletě. Mohlo by být totiž smutné, že nemohlo jet taky. Pokud je dítě, které absolvuje pobyt na škole v přírodě, menší, můžete přidat i nějakou veselou básničku pro rozradostnění.

Vyberte si z naší nabídky krásných pohledů