3 místa, kde koupit staré pohlednice v nejlepší kvalitě

Filokartie je koníček, který má opravdu dlouhou historii. První pohlednice se objevily už před více než 250 lety a prakticky hned po jejich vzniku se našli i první sběratelé. A asi není žádným překvapením, že ty nejstarší pohlednice bývají často i ty nejžádanější.

Jak ale získat opravdu staré pohlednice bez toho, že bychom museli strávit hodiny hledáním a utratit obrovské sumy peněz? Pojďme se podívat na několik míst, kde můžeme získat staré pohledy za velmi výhodných podmínek.

 

 

1.      Online aukční portály

Velké množství sběratelů v dnešní době zamíří na nejrůznější online aukční portály. Pravděpodobně nejoblíbenější je Aukro, v zahraničí je pak dobrou volbou eBay. Velké množství mladších soukromých sběratelů se dnes přesunulo právě na tyto online portály, takže některé vzácnější kousky pohlednic z jejich sbírek najdete právě zde.

 

2.      Vyzkoušejte sběratelská setkání

Starší pohledy často odpočívají ve sbírkách sběratelů důchodového věku. Ti se obvykle pravidelně scházejí na sběratelských setkáních či fyzických aukcích, pořádaných přímo kluby filokartie.

Je velmi pravděpodobné, že někteří z nich budou kousky ze své sbírky prodávat i online, ale část bude věrná původním způsobům prodeje pohlednic. Pokud se na takové setkání či aukci dostavíte, budete mít unikátní možnost nejenom pohlednice nakoupit, ale i prodat či si nechat některé kousky ocenit.

 

3.      Nejjednodušší možnost – specializované e-shopy

Další možností je využít specializované e-shopy, které se prodejem sběratelských pohlednic zabývají. Velmi často se stává, že staré pohlednice z pozůstalostí putují právě do sortimentů takových e-shopů. Ty je obvykle roztřídí, mnohdy i zrestaurují a teprve poté nabídnou k prodeji. 

Často se tak některé zajímavé sběratelské kousky objeví pouze na takových e-shopech. Zároveň zde odpadá nutnost složitě ověřovat věrohodnost prodejců, jako na online aukcích. Pravost e-shopu lze ověřit mnohem jednodušeji, především proto, že existuje nespočet recenzí od dalších kupujících.

Vyberte si i z naší nabídky retro a vintage pohlednic: