Jak poslat elektronickou pohlednici k svátku?

Zvyk posílat přátelům či rodině pohlednici k svátku či z dovolené už prakticky vymizel. V dnešní době je mnohem jednodušší napsat obyčejnou zprávu na sociálních sítích či využít jinou z elektronických forem komunikace. Poslat pohled je v porovnání s tím časově velmi náročné.

Oba způsoby je ovšem možné zkombinovat. Elektronickou pohlednici snadno odešleme, ale stále si zachová kouzlo papírových pohlednic. Pojďme se podívat na to, jak můžeme jednoduše vytvořit a odeslat takovou elektronickou pohlednici.

 

1.      Online služby

Pravděpodobně nejrychlejší způsob je využít jednu ze specializovaných webových stránek, na kterých si můžeme elektronickou pohlednici vyrobit a rovnou odeslat pomocí emailu či přes některou ze sociálních sítí.

Velmi dobrou volbou je web Pohledomat, na kterém si můžete vybrat ze stovek nejrůznějších motivů. Jakmile máte obrázek na líc pohledu vybraný, připravíte vzkaz na jeho druhou stranu. Pohledomat pak za vás vytvoří malou webovou stránku, na které můžete výsledný pohled ukázat adresátovi. Podobným způsobem pak funguje web s názvem Přáníčka. Výsledek zde ovšem nemá podobu webové stránky, posíláme ho adresátovi emailem.

 

2.      Vytvoříme ji od A do Z

Pokud jste trochu zdatnější v některém z grafických programů, můžete si pohlednici vyrobit z obrázku, který se vám líbí. Stačí si ho stáhnout do počítače a přidat na něj text nebo třeba pěkné lemování. Takovou elektronickou pohlednici pak můžete poslat emailem nebo třeba na některé ze sociálních sítí.

Pokud jste kreativní povahy, velmi originální bude vytvořit reálnou pohlednici na papíře a tu pak naskenovat či vyfotit.

 

3.      Využijte služeb České pošty

Velmi zajímavou variantou je služba Online Pohlednice od České pošty. Ta vám za malý poplatek umožní vytvořit vlastní design pohlednice na webu nebo v aplikaci. Výsledek ovšem nepošlete online, Česká pošta pohlednici opravdu vyrobí a doručí adresátovi.

Pohlednice se vyrábí a posílá z Čech, takže je cena velmi nízká. Jedná se tak o vhodnou možnost v případě, že chcete například popřát někomu blízkému k svátku, zatímco jste v zahraničí.