Jak se zaregistrovat na postcrossingu + video

Video verze:

Textová verze:

Nejdříve si ve webovém prohlížeči otevřete stránku Postcrossing.com a klikněte na tlačítko “Create an account - it’s free!”.

Na další stránce vyplníte údaje potřebné k registraci:

 • Username - toto bude vaše veřejná přezdívka, která se u vašeho profilu zobrazí. Přezdívka může obsahovat pouze písmena bez diakritiky (= žádné háčky a čárky), číslice, pomlčku ( - ) nebo podtržítko ( _ ). Můžete zde použít například svou přezdívku z dětství nebo kombinaci jména a příjmení. Pokud se po vyplnění přezdívky objeví hláška “... is available”, můžete tuto přezdívku použít a přejít k dalšímu kroku.
 • Email - vaše e-mailová adresa, na kterou budou chodit všechny zprávy z postcrossingu - například informace týkající se účtu, nebo vylosované adresy. Po registraci vám přijde do této schránky e-mail s odkazem, na který musíte kliknout, aby byl váš účet aktivní. Pokud e-mail nemáte, můžete si jej zdarma vytvořit třeba na stránce Seznam.cz.
 • Password - zadejte heslo, pomocí kterého se budete přihlašovat ke svému účtu. Musí mít minimálně 6 znaků.
 • Country - zde si vyberete zemi, ve které žijete.
 • City/place - určete město, ve kterém žijete. Toto město se následně zobrazí na vašem profilu.
 • Postal address - do tohoto políčka vepište svou poštovní adresu. Na tuto adresu vám budou chodit pohlednice. Adresa není veřejně viditelná, uvidí ji jen ti uživatelé postcrossingu, kteří si vás vylosují, aby věděli, kam pohlednici poslat. Adresu napište v podobném formátu, jako by vám posílal váš známý pohled z výletu do zahraničí:
  • první řádek - jméno a příjmení;
  • druhý řádek - ulice a číslo popisné;
  • třetí řádek - poštovní směrovací číslo a jméno města nebo vesnice
  • čtvrtý řádek - anglický název země velkými písmeny (CZECH REPUBLIC)

Odsouhlaste podmínky, které si můžete předtím pročíst, a klikněte na “Sign me up!”.

Do e-mailu vám během pár minut dorazí nová zpráva. V této zprávě bude i odkaz, na který je důležité kliknout. Tím se stane váš účet aktivní.

Vítejte ve světě postcrossingu! Váš účet je nyní aktivní.

Co dál?

Teď je na čase poslat váš první pohled. :-) Přečtěte si, jak odeslat první pohled.

Jestli nebudete vědět, jaký pohled poslat, nezoufejte. Máme pro vás připravenou Sadu pro začínající postcrosserykde kromě výběru pohledů, které potěší každého postcrossera, najdete i tyto všechny návody vytisknuté s obrázky.

Další informace naleznete i na českém informačním webu Postcrossing.cz.