Představení autorů: Martin Fousek

Martin Fousek původně pochází z Libochovic, ale před pár lety se přestěhoval do Bíliny. Fotografování se věnuje již od dětství, kdy začal fotit vše kolem sebe, ale až o pár let později s pořízením profesionálního fotoaparátu dostal svou práci na novou úroveň. Ve svém oboru se rád neustále zdokonaluje a podniká cesty za zážitky svých ale i ostatních lidí, které následně uchovává jako vzpomínky v digitální podobě. Do Martinova fotografického záběru tedy patří portréty exteriérové, svatby, plesy a jiné události. Mimo jiné také krajiny, architektura, mazlíčci i nejrůznější veřejné akce. 

 

 

Martine, jak jsi se dostal k fotografování?

K fotografování jsem se dostal již od dětství. Rád jsem jezdíval po městě a nedalekém okolí na kole, když se vyskytl nějaký hezký pohled, tak jsem byl připraven fotit rodinným kompaktem, který jsem měl půjčený. Po nějakém tom roce jsem si pořídil vlastní a ve fotografování pokračoval, až když jsem se dostal k 22 roku života tak jsem si pořídil první zrcadlovku Nikon a o focení se dál více zajímal. Tento koníček mě začal bavit natolik až se to stalo mou vášní i prací zároveň.

 

Živíš se pouze fotografováním nebo je to jen tvůj koníček?

Fotografování je mou velkou zálibou a zároveň je to i mou prací. Není to však mé jediné zaměstnání, jako podnikatel mám ještě druhou práci z oblasti ekonomiky.

 

Jak často chodíš fotit?

Fotografování je u mě pravidelné, v autě neustále vozím foto výbavu, kdyby se náhodou naskytla příležitost vyfotit zajímavý západ slunce nebo nějaký přírodní úkaz. Jinak plánuji každý týden nějaký výlet s cílem pořídit nějaké zajímavé snímky.

 

Co nejraději fotografuješ?

Nejraději fotím přírodu a západy slunce v krajinách. Je to velmi krásná podívaná, kterou každému doporučuji. Východy slunce jsou totéž, jen je někdy velice obtížné vstávat ve 3 hodiny ráno a vyrazit někam na kopec. :)Kromě přírody, co tě inspiruje v tvorbě?

Velmi mě pro tvoření inspirují moji přátelé fotografové, se kterými podnikáme některé cesty za focením. Ostatně jeden z mých kamarádů, mě přivedl na zrcadlovku z kompaktu a ukázal neomezené možnosti ve fotografování.

 

Máš nějaká oblíbená místa pro fotografování?

Ano, oblíbená místa mám v celém Českém středohoří. Je to krajina mě blízká jak k srdci, tak k domovu. Ostatně, když se byť několikrát vrátím na totéž místo, tak pokaždé se mi naskytne nový originální pohled a to je na tom to úžasné.

 

Je něco, co by si rád vyfotil a ještě se to nepodařilo?

Mám celkem dva plány, které se mi ještě nepodařilo uskutečnit. První je vyfotit duhu nad Českým středohořím, což je velice obtížné, být ve správný čas na správném místě. Nicméně až bych měl snímek hotový, tak již teď mám požadavky na vytvoření obrazu pro pár klientů.


 

Jaký ze snímků je tvůj nejoblíbenější?

Vyloženě jeden nejoblíbenější snímek nemám. Ono ke každé fotografii kterou jsem vytvořil se váže nějaký zážitek nebo vzpomínka na dané místo. Rád vzpomínám co jsem zažil při pohledech na snímky, které jsem vytvořil a tak jsou pro mě oblíbené naprosto všechny.

 

Jaké máš plány do budoucna?

Do budoucna plánuji u fotografování zůstat a posouvat se na další úrovně. Jelikož také rád fotím i svatby a portréty, tak bych chtěl dosáhnout fotografování jako jediné hlavní pracovní činnosti.

 

Kde můžeme najít více z tvé tvorby?

Jelikož hodně cestuji, tak veškeré mé snímky s popisky jsou k vidění veřejně na mém facebookovém profilu. Dále se dají najít i na instagramu nebo na webových stránkách.

 

Martinovo práce můžete nalézt i na pohlednicích na našem e-shopu nebo navštivte některou z jeho osobních výše zmíněných stránek.