Představení autorů: MANKAI Paper

 

Markéta Jinochová pochází ze severních Čech. Od roku 2005 žije trvale v Praze, kde před devíti lety založila malou českou papírenskou značku, kterou dnes znáte pod názvem MANKAI Paper. Tvoří pod pseudonymem Myyna - to je jedna krásná ilustrace vedle druhé a papírenské zboží všeho druhu. Vždy však design pochází pouze pod rukou Markéty, která klade důraz na kvalitu. Co všechno stojí za tvorbou tohoto rozkvetlého papírnictví?
Markéto, jak jsi se dostala k tomu co děláš?

Oklikou, složitě a poměrně pozdě. Značku By Myyna, později MANKAI Paper, jsem založila, když mi bylo 35 let, protože jsem ze sebe potřebovala dostat kreativní přetlak, co ve mě bublal 15 let po dokončení střední umělecké školy.

 

 

Jak dlouho už provozuješ e-shop?

Vlastní e-shop provozuji od roku 2016.

 

 

Co stálo za založením přezdívky?

Původní název By Myyna vznikl jen tak z legrace a MANKAI Paper už byl řízený rebranding, se kterým mi pomáhala agentura Lovebrand a znamená Rozkvetlý papír.

 

 

Čím jsi se živila před založením vlastního e-shopu?

Měla jsem spoustu profesí, ale tou poslední byla webová grafika, CSS a HTML kódování.

 

Jakým způsobem tvoříš papírenské zboží?

Časová osa mých produktů je stále stejná. Nápad - namalování motivu/vzoru rukou - přenesení motivu do počítače - složitá a náročná digitální postprodukce - poskládání vzoru - návrh produktu - vyhledání dodavatele/jednání se spolupracující tiskárnou - zadání do výroby - čekání - radování (v tom lepším případě). Vzory maluji buďto akvarelem nebo kvašem a časově se pohybuji od nápadu k finálnímu produktu v řádech měsíců.

 

A čím se inspiruješ pro svou tvorbu?

Jednoznačně přírodou a životem kolem mě.

 

Který produkt mají zákazníci nejraději?

To se těžko říká, protože zákazníci si objednávky většinou skládají po více kouscích a obliba produktů chodí ve vlnách, co je zrovna potřeba. Na jaře frčí poznávací pexesa a kartičky do přírody, před prázdninami různé deníky, obálky, dopisní sady a pohlednice, před nástupem do školy psací potřeby a sešity, o Vánocích tak nějak všechno.

 

A který produkt je naopak tvojí srdcovkou?

Většinou vždycky ten poslední, takže momentálně březové tácy potištěné mými rozkvetlými vzory. Jsou nádherné. A stálicí v mém srdci jsou určitě obálky.

 

Jaké máš plány do budoucna?

Do budoucna bych chtěla, aby značka hlavně vydržela. :)

 

Kde můžeme najít více z tvojí tvorby?

Určitě je to e-shop www.mankaipaper.cz, facebook a instagram, krásný kamenný obchod na Praze 7 na adrese Heřmanova 15.

 

Markétinu rozkvetlou autorskou tvorbu můžete nalézt i v kamenném obchůdku na Praze 7 nebo v našem papírovém sortimentu.