Vzorový text na pohled

Chcete poslat váš první pohled, ale vůbec netušíte, co do něj napsat? Nezoufejte, pomůžeme vám. :-)

Nezapomeňte, že vždy můžete využít pomoci Překladače Google - vlevo si dejte češtinu a napište vzkaz, vpravo si vyberte angličtinu.

Co tedy na pohled napsat?

Začneme jednoduchým textem. Pozdravíme, představíme se. Napíšeme odkud jsme, popřejeme hezký den. Text, který je tučně, doplňte dle aktuální potřeby.

Ahoj (jméno příjemce), my name is (vaše jméno) and I live in (město kde bydlíte). I really like this city - you should visit it. I love (doplňte vaše koníčky). Wish you all the best and happy postcrossing! (vaše jméno)

Nezapomeňte doplnit ID pohlednice!

Jak bych tento text napsal já:

Ahoj Peter (vymyšlené jméno příjemce pohledu), my name is Karel and I live in České Budějovice. I really like this city - you should visit it. I love reading, wall-climbing and board games. Wish you all the best and happy postcrossing! Karel

No a co že jsme to vlastně napsali?

Ahoj Petře, jmenuji se Karel a bydlím v Českých Budějovicích. Toto město mám opravdu velmi rád - měl bys ho taky navštívit. Mám rád čtení, lezení na stěně a deskové hry. Měj se krásně a happy postcrossing! Karel

Jednoduché, žádná složitá angličtina. Určitě by se to dalo napsat líp, u tohoto textu ale máte téměř jistotu, že to přečte kdokoliv na celém světě. "Ahoj" používám vždy jako takový český pozdrav na úvod, lidi to vždy ocenili - lepší, než klasické "hello". "Happy postcrossing" je zase ustálený pozdrav v postcrossingu.

Pokud byste potřebovali s textem na pohled pomoci, klidně nám napište nebo se zeptejte v naší Facebook skupině. Další inspiraci můžete najít také v článku Co napsat na pohlednici.

Happy postcrossing!