Co napsat na pohlednici?

Každý z nás občas tápe, co trefného napsat na pohlednici, aby adresáta nějak zaujal. Ať už jste pohlednicový začátečník nebo zkušený postcrosser, který právě začíná psát svou 100 pohlednici, můžete se při psaní snadno dostat do úzkých. Rozhodli jsme se proto sepsat vám několik tipů a rad, jak na pohlednicové texty, které můžete využít, až si nebudete vědět rady a zaplnit s nimi například nějakou pohlednici z naší nabídky.

Psaní pohlednic

Prvním pravidlem pro psaní pohlednic je, že žádná pravidla nejsou. Ať už se rozhodnete napsat zprávu tak dlouhou, nebo tak krátkou – je to na vás. Nemusíte také napsat nic a jen nakreslit malý obrázek, který vystihne vaše myšlenky a pobaví příjemce. Někdo se rád vypisuje a píše dlouhé a podrobné zprávy, které zaplní celý prostor pro text tak, že popíše spodní okraj a pokračuje kolem dokola. Nebojte se, pokud je na pohlednici dostatek prostoru, klidně ho zaplňte jak chcete. Rozhodně byste ale neměli zapomenout napsat na pohlednici oslovení, datum kdy odesíláte, rozloučení a hlavně nalepit známku!

Pohlednice řekne vše

Na zadní straně pohlednice je jen omezené místo pro text, vůbec se nemusíte snažit popsat je celé. Pokud posíláte pohled třeba z dovolené, nejste zrovna dobrým pisálkem a slohy vám ve škole nikdy nešli moc dobře, nemusíte se extrémně vypisovat o všem, co jste zažili a viděli, ale postačí jen napsat: "Zasílám srdečné pozdravy z dovolené!" a podpis. Pohlednice často řekne o sobě víc než je zapotřebí a příjemce potěší i tak stručný text. Vše ostatní ohledně destinace je obvykle na lícové straně a tak v případě nejasností se adresát s radostí podívá do mapy, odkud konkrétně píšete. Datum na pohlednici pak napoví, kdy jste si na dotyčného vzpomněli a pak už jen stačí razítko s datem odeslání příslušné pošty a váš adresát ihned ví, jak dlouho k němu pohled putoval.

Tipy co napsat nejen pro postcrossery

1) Představ se, napiš něco málo o sobě, jak vypadá tvůj běžný den.

2) Napiš něco zajímavého o místě odkud pohled posíláš.

3) Sdílej místní rčení, svůj oblíbený citát, báseň nebo hlášku v místním jazyce, v anglické verzi nebo v tvém mateřském jazyce.

4) Napiš něco o tom, co máš společného s osobou, které pohled zasíláš.

5) Popiš aktuální počasí na místě, kde se zrovna nacházíš.

6) Napiš o svých zálibách, co rád děláš nebo co máš rád (hudbu, film, knihu).

7) Popiš místní zvyky a tradice.

8) Sdílej nějaké novinky z tvého okolí (zajímavý fakt, nejnovější zprávy z tvého prostředí, zážitek, jídlo).

9) Volné místo vyplň obrázkem, nálepkami nebo washi pásky.

10) Napiš něco, co by na pohlednici potěšilo i tebe.

 

Co napsat na pohled dětem?

Lámete si hlavu, jak vylepšit dopisy a pohledy, které se chystáte poslat dětem na tábor nebo školu v přírodě? Pokud máte alespoň trochu básnickou duši, nebojte se zrýmovat třeba svůj běžný den, to se může stát pro obě strany velmi zábavným řešením a pro děti to může být i příjemná změna oproti běžným textům.

Příklad textu na pohled:

"Už se na tebe těšíme moc, ještě třikrát přečkáš noc. Spoustu dalších letních plánů s tebou máme, třeba výlet na hrad Kost hned brzy dáme. I babička se na tě hodně těší, kdy k ní pojedeš už řeší. Užívej posledních dnů a pak hurá za námi domů!"

Napsat můžete i jiné básničky, nakreslit obrázek nebo stručně popište jejich oblíbenou pohádku. Najděte nějaký dětský vtip/hádanku na internetu nebo sdílejte, co zrovna vyvedl váš domácí mazlíček. Psaní pohlednic dětem může být zábava jak pro ně, tak i pro rodiče samotné, obzvláště když zvolíte tu s pěkným dětským motivem.

 

Vyberte si z naší nabídky: