Tipy na adventní kalendáře

S blížícím se prosincem možná přemýšlíte nad nákupem adventních kalendářů, které jsou v mnoha českých rodinách nedílnou součástí vánočních tradic. Ať už vás omrzely klasické čokoládové adventní kalendáře, ze sladkostí už jste vyrostli nebo jednoduše nechcete svým dětem zbytečně dávat záplavu cukru, dnešní článek je pro vás jako stvořený. Přinášíme vám tipy na netradiční adventní kalendáře, které potěší skutečně každého člena rodiny. 

Netradiční adventní kalendáře pro malé děti

Začneme u těch nejmladší – vždyť to jsou právě děti, které období Adventu a těšení se na Vánoce prožívají nejvíce. Přestože i s klasickým čokoládových adventním kalendářem pravděpodobně sklidíte úspěch, zkuste letos zabodovat kalendářem, jehož obsah bude dětem dělat radost déle než pár minut. 

Po jakém adventním kalendáři tedy sáhnout? Pokud máte šikovné ruce, zkuste se do výroby adventního kalendáře pustit sami. Je už jen na vás, zda zvolíte snazší variantu v podobě čtyřiadvaceti papírových krabiček, či zda ušijete ze zbytků látek pytlíčky na drobné adventní dárečky. Fantazii se meze skutečně nekladou – do pomyslných okének adventního kalendáře můžete umístit vše od omalovánek a samolepky přes hračky až po dílky stavebnice či výtvarné potřeby. 

Pokud na tvoření nemáte čas či náladu, ale rádi byste své potomky překvapili netradičním adventním kalendářem, jednoduše jim nadělte kalendář s motivem jejich oblíbené pohádky či třeba stavebnicí Lego. Nabídka je dnes již opravdu široká a vybere si skutečně každý.

Nezapomeňte ani na starší děti

Možná se vaši potomci v pubertálním věku tváří, že z adventního kalendáře už vyrostli. Stačí však vybrat takový, který udělá stoprocentní radost, a i náctileté slečny či pánové se rádi vrátí do dětství. 

Zatímco dívky se zájmem o líčení bezpochyby potěšíte adventním kalendářem s dekorativní kosmetikou či parfémy, u kluků bez ohledu na věk slaví úspěch především stavebnice Lego. A pokud máte doma mladé milovníky fantasy a sci-fi, chybu neuděláte adventním kalendářem s motivem Harryho Pottera, Marvelu či Star Wars.

Na Vánoce se těší i dospělí!

Ačkoliv by to málokdo z nás přiznal, adventní kalendář nám udělá radosti i dlouho poté, co jsme oslavili osmnácté narozeniny. Možnosti jsou opravdu rozmanité – nesmrtelnou klasikou jsou především adventní kalendáře s pečující kosmetikou, a to jak pro ženy, tak muže. V případě, že máte doma či ve svém okolí nadšeného kutila, zkuste vsadit na adventní kalendář s nářadím

Pokud se chcete vyhnout praktickým dárkům, obdarujte své blízké adventním kalendářem s jejich oblíbeným alkoholickým nápojem, ať už to je rum či třeba kvalitní whisky. V každém okénku se jednoduše namísto čokolády skrývá degustační vzorek oblíbeného alkoholu či degustační sklenička. Pivaře bezpochyby potěšíte pivním adventním kalendářem – a nebojte, tentokrát se nejedná o malé testovací vzorky, ale klasické lahváče. 

Na své si však přijdou i abstinenti, kterým vánoční atmosféru naladí třeba tematický adventní kalendář s voňavými čaji či výbornou kávou z celého světa. Klasickou čokoládu můžete v případě labužníků nahradit také adventním kalendářem se sýry a dalšími chuťovkami.

Nezapomeňte ani na své domácí mazlíčky

Nemáte ve svém okolí žádné děti, ale své čtyřnohé mazlíčky milujete nade vše? Tak proč nenadělit adventní kalendář i jim? I tentokrát můžete zvolit mezi kupovaných adventním kalendářem, ve kterém se skrývá vše od hraček po pamlsky, či se pustit do výroby vlastního adventního kalendáře. 

Zkrátka a dobře, nabídka adventních kalendářů je tak široká, že si na své přijde opravdu každý. Tak co, už se těšíte na Advent?