Pohlednice pro děti: Jak mohou pomoci s rozvojem čtení a psaní?

Pohlednice jsou skvělým prostředkem, jak děti podpořit v rozvoji psaní a čtení. Pomáhají v rozšíření slovní zásoby, zlepšení jazykových dovedností a kreativity. Kromě toho se pohlednice pro děti mohou stát i velkou zábavou. 

pohlednice_a_deti

Omezený prostor pro psaní, který pohlednice nabízí, je na jednu stranu nevýhoda, děti se nemohou tak rozepsat, ale na stranu druhou učí děti jasně vyjádřit hlavní myšlenku za použití krátkých a výstižných vět, což je v dnešní době velmi důležitá dovednost. Psaní dlouhých dopisů navíc často děti nebaví a formát pohlednice je pro ně daleko přijatelnější. 

Nejen psaní, ale i čtení a kreativita

Pohlednice navíc děti lákají svou přední stranou. Otevírání poštovní schránky pro ně bude vzrušením. Kdo mi píše? Co hezkého mi poslal? Kromě toho se děti naučí i číst psané písmo, což je někdy výzva i pro dospělého :D. Naučí se chápat smysl psaného textu. Zároveň se mohou dozvědět mnoho nových informací o cizích zemích a kulturách. 

A nemusí se omezovat jen na psaní. Děti mohou pustit uzdu fantazii a malovat obrázky, lepit samolepky, zkrátka vyzdobit pohlednici vším možným. Rozvinou tak i svou kreativitu a fantazii. Stráví příjemný čas u smysluplné zábavy a nakouknou do světa plného krásy a poznání. 

Komu psát pohlednice? 

Možná si teď říkáte, komu by děti měli psát pohlednice. Začít můžete jednoduše - v rodině a mezi kamarády. Samozřejmě se ale tento okruh může brzy vyčerpat a dítě přestane bavit dostávat pohledy stále od stejných lidí. Skvělým způsobem, jak je pro pohlednice nadchnout více je postcrossing

Jde vlastně o sociální síť, kde si založíte svůj profil a zadáte, že chcete někomu poslat pohlednici, dostanete náhodnou adresu někoho zapojeného do této sítě a jemu pošlete pohled. Vaši adresu zase dostane někdo jiný. Kolik pohledů pošlete, tolik jich dostanete. Posíláte do celého světa a stejně tak i přijímáte pohlednice z celého světa. Pro děti je dvojnásobná zábava, když si mohou odškrtávat země, do kterých psaly, a ze kterých jim pohlednice už dorazila. 


Pokud Vás zajímá o postcrossingu něco dalšího, psali jsme o něm zde.