Nejcennější pohlednice na světě

Staré pohlednice mají rozhodně svoje jedinečné kouzlo. O tom není pochyb. Dýchá z nich historie dávné doby a atmosféra starých časů. Staré historické pohlednice jsou napříč filokartisty velmi vyhledávané a žádané a cena těch nejvzácnějších se mnohdy na aukcích dokáže vyšplhat hodně vysoko. Jaké jsou ty nejcennější pohlednice na světě a jakých dosahují hodnot?

Staré časy zobrazené na historických pohlednicích

Proč a čím jsou vlastně staré pohlednice tak zajímavé? Historické pohlednice nejčastěji zobrazují města a vesnice v jejich dřívější podobě a člověk tak může nahlédnout do dob dávno minulých. Kromě toho zachycuje i místní krajinu nebo také portréty lidí žijících na konkrétním místě. Staré pohlednice mají svoje osobité kouzlo a poukazují na dávné okamžiky, ve kterých byly snímky pořízeny. Dokáží vyvolat nostalgické vzpomínky na známá i neznámá místa, která už dnes vypadají jinak. Často jsou i důležitým a jediným dochovaným zjištěným, jak daná místa v minulosti vypadala. A i proto si rozhodně zaslouží pozornost.

Filokartie jako vášeň pro staré pohlednice

Není proto divu, že vedle vášnivých sběratelů známek, mincí a dalších předmětů, roste i stále počet těch, kteří se rozhodli sbírat právě historické pohlednice, a to třeba z místa, kde se narodili, nebo ke kterému mají citový vztah. Filokartie, jak se zálibě ve sbírání a studiu pohlednic odborně říká, je oblíbeným koníčkem pro všechny, kteří chtějí pátrat v minulosti a kteří ocení jedinečné kouzlo starých pohledů vyobrazujících města, vesnice, krajiny, portréty či předměty.

Jaké pohlednice se řadí mezi ty nejcennější

A co nej nejčastěji na těch nejcennějších pohlednicích zobrazené? Jaké je mezi sběrateli nejoblíbenější tématika? K těm nejžádanějším a také nejdražším pohledům na světě se řadí obecně takové, které jsou s židovskou tématikou. Dále jsou to také pohlednice z 2. světové války a snímky zachycující důležité historické milníky a události, o které filokartisté jeví velký zájem.

Astronomické částky, na které se dokáže vyšplhat cena na aukci

Do jakých částek se cena za jednu jedinou historickou pohlednici vůbec dokáže vyšplhat? Kam až jsou filokartisté ochotni zajít? Cena české pohlednice, která byla vydána v době ještě před vypuknutím 1. světové války, se pohybuje kolem 60 tisíc korun. Tento pohled, který vyobrazuje představu o budoucnosti místních obyvatel v tehdejší době, je nejdražší pohlednicí v Česku vůbec. Na pořádaných aukcích a burzách se ti, kdo hledají opravdu skvostné kousky, dokáží dlouhé hodiny přetahovat a neustálým přihazováním zvyšují finální cenu, nad kterou mnohdy zůstává rozum stát.

Naše nabídka: