Kde najít burzy pohlednic?

Retro věci obecně se v posledních letech těší čím dál větší oblibě a nabývají tak na své hodnotě závratnou rychlostí. V kurzu jsou i historické pohlednice na jejichž prodej se pořádají ve městech po celé České republice nejrůznější akce a burzy. Kde můžete třeba na takové burzy narazit?

Burza jako místo, kde můžete pořídit opravdové skvosty

Na burzách se setkávají milovníci starých pohledů z různých dob. Pravidelně pořádané burzy jsou skvělou příležitostí k tomu, aby zde sběratelé sehnali opravdové skvosty v oblasti historických pohlednic. Ve vaší sbírce tak mohou přibýt třeba zrovna takové pohlednice, které jste už dlouho sháněli a nikde jste na ně nemohli narazit. Zároveň také můžete potkat další podobné nadšence, jako jste vy.

Kde a jak často se takové burzy pořádají

Sběratelské burzy pravidelně pořádá třeba Klub sběratelů kuriozit. Několikrát do roka se tu tak nadšenci do historických pohlednic a dalších věcí setkávají, aby získali nové kousky do své sbírky. Od roku 2019 se tato setkání konají v Praze ve Strašnicích v Kulturním domě Barikádníků.

Další konané sběratelské burzy můžete najít v kalendáři burz na internetových stránkách Antikport, obchodu se starožitnostmi a sběratelskými věcmi. V současné době se klasických burz, na které jsou filokartisté zvyklí, příliš mnoho nekoná a hodně se jich koná v online světě.

Moderní doba přeje internetovým burzám

Jak i sami zkušení sběratelé říkají, na burzách se v dnešní době schází spíše starší generace, ti mladší totiž dávají přednost obchodování na burze spíše v internetovém světě. To má ale i svoje úskalí. Na rozdíl od klasických burz si totiž na té internetové vybrané kousky nemůžete osobně prohlédnout, což může být velkou nevýhodou. Proto stále dlouhá řada zapřisáhlých sběratelů pohlednic zůstává i nadále věrná sběratelským setkáním naživo.

Naše nabídka pohlednic a alb: