Jak poslat pohled ze zahraničí?

Posílání pohledů ze zahraniční dovolené není v dnešní době úplně běžná věc. Není se čemu divit, poslat pohled je rozhodně složitější a dražší, než se o zážitky z dovolené podělit na sociálních sítích nebo je poslat konkrétnímu člověku online.

Přesto má posílání pohledů určité kouzlo, zvláště v případě, že chceme adresátovi dokázat, že nám na něm záleží. Protože námaha, kterou vynaložíme na poslání pohledu se také počítá. Pojďme se tedy podívat na to, jak takový pohled ze zahraničí poslat.

Jak pohlednici nadepsat?

Pokud už jste si koupili správnou pohlednici a přidali originální text pro adresáta, přišel čas na jeden z nejdůležitějších úkolů. Pohlednici správně nadepsat. V zásadě se toho tolik nemění oproti pohlednicím posílaným vnitrostátně.

  • Na první řádek vyplňte jméno adresáta.
  • Druhý řádek je určený pro adresu a popisné číslo.
  • Na třetí řádek pak patří město a směrovací číslo.
  • Do čtvrtého řádku napište „CZECH REPUBLIC“, případně CZ.

Bývá lepší psát bez háčků a čárek. Ty napište pouze v případě, že by mohlo dojít k záměně měst. Pište tiskacím písmem a co nejvíce čitelně. Pokud posíláte pohled z opravdu velké dálky, případně z rozvojové země, není od věci vložit ho do obálky. Tak se sníží riziko poškození a na obálku můžete napsat zpáteční adresu pro případ, že by zásilka nemohla být doručena.

 

Pošta nebo schránka?

Obecně můžeme doporučit využívat poštovní pobočky. Na nich si můžete být jistí tím, že byla pohlednice správně přijata. Zároveň se můžete informovat o tom, jaké známky a v jakém množství je případně třeba nalepit na pohled. I v rozvojových zemích se špatnou infrastrukturou pak pošty obvykle fungují relativně dobře..

Naopak poštovní schránky nemusí být správně vybírány, a pokud ano, může adresát na pohled čekat delší dobu. Pokud ovšem vkládáte pohlednici do schránky, je třeba se na stránkách místní pošty informovat o tom, jakou známku na pohlednici nalepit.

 

Inspirujte se naší nabídkou: