Jak na výkup starých pohlednic?

Pohlednice lidé sbírají téměř od chvíle, kdy byly poprvé vyrobeny. Není se čemu divit, na pohlednicích bývají často unikátní historické fotografie či naopak moderní zachycení kulturních a přírodních památek. Dá se říci, že čím starší pohlednice, tím větší má hodnotu.

Pokud jste dostali sbírku pohlednic od příbuzných jako dar, případně jste je získali v dědickém řízení, můžete mít v rukách značné jmění. Pojďme se tedy podívat na to, jak obvykle funguje výkup pohlednic.

Soukromí sběratelé nebo profesionálové 

Pokud chcete prodat sbírku starých pohlednic, můžete se obrátit na soukromé sběratele. Ti mnohdy touží po některém kousku, který je ve vaší sbírce, případně se jim zalíbí sbírka jako komplet. Tento způsob ovšem vyžaduje značné úsilí.

Pokud pohlednice nabídnete online, musíte je nejprve dobře nafotit. Případně je třeba navštívit některé ze setkání sběratelů, a tam jim pohlednice nabídnout. Často se pak stane, že prodáte pouze pár kousků. 

Druhou možností je obrátit se na profesionály. Existuje velké množství aukčních domů, starožitnictví a galerií, které nabízejí výkup starých pohlednic. Tento způsob je především výhodný v tom, že nevyžaduje takové množství času a energie jako prodej individuálním sběratelům.

 

Výkup starých pohlednic – Praha

Rájem pro výkup pohlednic je samozřejmě Praha. Zde se nachází největší množství nejrůznějších galerií, aukčních domů a starožitnictví. Pokud tedy bydlíte poblíž Prahy, vyplatí se domluvit si schůzku na několika místech a nechat si pohlednice ocenit.

Některé instituce provedou ocenění na dálku, u jiných bude třeba, abyste je navštívili i s pohlednicemi osobně. Pokud pohlednice převážíte, nejlepší je použít velké album na fotografie. Případně suchou krabici, kde pohlednice uložíte a snadno zabráníte přístupu světla. To by totiž mohlo pohlednice poškodit.

Nahlédněte i do naší nabídky pohlednic: