7 originálních textů na pohled

Dříve bylo posílání pohledů neodmyslitelnou součástí většiny dovolených, dnes je tomu prakticky naopak. Proč se namáhat s posláním pohledu, když je o tolik snazší poslat fotku nebo video přímo z našeho telefonu?

Jeden důvod může být, že poslání pohledu je mnohem osobnější. Adresáta určitě potěší, že jsme si kvůli němu dali práci a poslali pohled například z nějaké daleké země. Pokud posíláme pohled, určitě ale nechceme, aby to byl pohled nudný. Pojďme se podívat na několik tipů, jak napsat opravdu originální pohled.

1. Napište pohled v místním jazyce

Tento tip samozřejmě nebude fungovat, pokud posíláte pohled z Čech nebo třeba ze Slovenska. Pokud jste ale navštívili exotickou destinaci, určitě bude zajímavější, když pohled pošlete například ve španělštině nebo dokonce v thajštině.

Poproste někoho místního, aby vám pohled napsal nebo přeložil. Pak si ale dobře zapamatujte, co jste na pohled vlastně napsali.

 

2. Popište první dojmy

Pokud vás něco v cílové destinaci zarazilo nebo překvapilo, podělte se o to. Zvláště v případě, že adresát na místě nebyl, mohou ho netradiční místní zvyky nebo poměry celkem pobavit.

 

3. Použijte referenci na oblíbenou knihu nebo film

Pokud píšete někomu blízkému, a znáte jeho oblíbené filmy nebo knihy, použijte referenci nebo citát z některé z nich. Tento tip funguje obzvláště v případě, že oblíbené filmy nebo knihy sdílíte.

 

4. Zkuste hádanku nebo přímo citát

To poslední, co by na pohledu většina lidí čekala, je hádanka. Zkuste použít nějakou jednoduchou nebo krátký citát, abyste oživili příběh, který na pohledu vyprávíte.

 

5. Vynechte začátek

Vyberte si některou z příhod, kterou jste na dovolené zažili. Na pohledu ji popište, ale vynechte úvod nebo oslovení. Vtáhněte adresáta přímo do děje. Bonusové body získáte za opravdu napínavou historku.

 

6. Podělte se o vlastní neštěstí

Většina lidí se ráda směje cizímu neštěstí. Není to nic extra pěkného, ale je to pravda. Podělte se proto o některý ze zdánlivě nepříjemných zážitků. Pokud ho popíšete s nadhledem a nejedná se o něco opravdu hrozivého, adresát se určitě pobaví.

 

7. Obrázek místo textu

Pokud chcete být opravdu neotřelí, nepiště na pohled vůbec nic. Něco adresátovi namalujte. Tento postup lze skvěle kombinovat s referencí na oblíbený film či knihu, případně můžete historku z dovolené ztvárnit v komiksovém formátu. Až se s adresátem uvidíte, budete mít určitě téma k hovoru.

 

Vyberte si z naší nabídky: