Jak napsat adresu na pohled?

Máte v plánu poslat vašim příbuzným nebo známým pohlednici z dovolené nebo jako blahopřání k narozeninám? Základem k úspěšnému doručené takové pohlednice je především vhodně zvolená hodnota poštovní známky a také správně napsaná adresa toho, komu ji posíláte.

Oslovení není nutností, ale pohled hned vypadá lépe

Levá část pohlednice slouží pro napsání textu. V pravé části je pak vymezený prostor pro napsání adresy samotné. Většinou máte nadepsané i řádky, takže je vepisování potřebných náležitostí jednodušší. Je nutné do adresy uvádět oslovení adresáta? Nutností to samozřejmě není, ale adresa jako taková hned vypadá lépe. Nad jméno a příjmení proto uveďte pan / paní, slečna, rodina apod. Na další řádek poté napište jméno a příjmení. Řádek pod ním pak věnujte vepsání ulice a čísla popisného. V poslední části adresy pak bude uvedeno poštovní směrovací číslo neboli PSČ a příslušná obec.

Zjistěte si správnou adresu a číslo popisné

K tomu, aby byl pohled doručen včas a do správných rukou, je nutné uvedení správné adresy. Zjistěte si proto přesnou adresu, tedy název ulice bydliště včetně čísla popisného toho, komu jej posíláte, aby se nestalo, že pohled nebude doručen.

Poštovní směrovací číslo jako důležitá náležitost adresy

Kromě ulice a čísla popisného je důležitou součástí adresy i PSČ a název obce. Pokud si nejste jisti poštovním směrovacím číslem, můžete si jej jednoduše vyhledat ve veřejné internetové databázi, kde naleznete všechna PSČ obcí v celé České republice.

Při posílání ze zahraničí nezapomeňte uvést zemi doručení

V dnešní době můžete pohled odeslat už téměř odkudkoliv kamkoliv. V případě, že pohled posíláte ze zahraničí, pak vás čeká ještě uvedení dalšího bodu navíc. Jestliže je váš aktuální pobyt v cizí zemi, pak na pohled v části, kam vepisujete název obce nezapomeňte uvést i konkrétní zemi, tedy například Českou republiku.

TIP: Jak se říká, kreativitě se meze nekladou. Pokud posíláte pohlednici jako pozvánku na narozeninovou oslavu, na obálku můžete nalepit nálepky nebo washi pásku a dotvořit to krasopísmem.

 

Inspirujte se i naší nabídkou: