Jak nakupovat pohlednice na Aukru a na co si dát pozor?

Aukro je portál, na kterém můžete sehnat a koupit prakticky cokoliv. Pohlednice patří mezi velmi obchodovaný artikl. Mnoho sběratelů využívá Aukro, aby prodali své sbírky, jednotlivé kusy pohlednic, které mají třeba vícekrát, nebo se jim do jejich kolekce nehodí a také aby nakoupili nové, které jim naopak sbírku rozšíří. Prostor pro obchod mezi vyznavači filakartie je skutečně velký.

Pokud se rozhodnete přes Aukro svoji sbírku ucelovat, mějte na paměti, že obezřetnost je na místě. Nevíte s kým obchodujete, a tak je dobré mít na paměti základní pravidla pro takovéto obchody.

Jak na Aukru pohlednice najít?

Ve vyhledávači si na Aukru zadáte vámi hledané zboží ve vybrané kategorii. Můžete hledat i konkrétního prodejce. Na Aukru se ve většině případů obchoduje se sběratelskými kusy pohlednic.

Pohlednice můžete najít hlavně v této kategorii:

https://aukro.cz/pohlednice

Obchodujte s prověřenými prodejci

Všeobecné doporučení je, obchodovat s prověřenými prodejci. Dívejte se tedy na hodnocení a na recenze prodejce. Pokud má prodejce pouze kladná hodnocení, je téměř jisté, že se ani vy nespálíte a obchod proběhne k oboustranné spokojenosti. Na druhou stranu, pokud se v hodnoceních dočtete, že obchod neproběhl vždy bez komplikací, vyplatí se případný obchod zvážit.

Účast v aukcích

Pokud se chcete na Aukru účastnit aukcí, bude nutné aby jste se registrovali. Obchody bez registrace jsou možné pouze u obchodu "kup teď". Aukro je pro sběratele vyloženě zlatý důl a ať už se jedná o filatelii nebo filakartii, dá se tu velmi dobře obchodovat. Registrace vám umožní nejen účastnit se aukcí a dražit, ale i spojit se s prodávajícím, sledovat průběh obchodu i historii vašich nákupů nebo prodejů. Lze nastavit i upozornění na podobné obchody, kterých jste se zúčastnili.

Jednoduše řečeno na Aukru je celkem jednoduché, a při dodržení pravidel i bezpečné, obchodování.

Přejeme vám, aby vaše obchody byly vždy úspěšné a abyste své sbírky rozšiřovali a zhodnocovali přesně podle vašich představ.

 

Nahlédněte i do naší nabídky: