Co budu potřebovat pro kaligrafii?

Kaligrafie nebo také umění krasopisu obsahuje ručně psané dopisy, funkční nápisy a zároveň také výtvarné umění zaměřující se na to, že v případě ručně psaných znaků může mít právě podoba tohoto znaku přednost před jeho čitelností. S nástupem kuličkových per kaligrafie tak trochu zanikla. V poslední době se ale opět dostává do popředí a lidé se o ni začínají zajímat. Nadchli jste se i vy pro kaligrafii a chtěli byste se jí věnovat? Zjistěte, co budete potřebovat pro kaligrafii a jak na její základy.

 

Základem k tomu, abyste se kaligrafii mohli věnovat je vhodně zvolené pracovní místo a také dostatek prostoru. Samozřejmostí je i správná židle poskytující komfort. Jedině tak se vám bude příjemně a pohodlně psát. Dále budete potřebovat papír a blok. Ohledně bloku je skvělou volbou speciální blok „Bristol“. Ten má hladký bělený papír zajišťující pohodlnou práci s popisovači a fixami. Pokud chcete navíc ještě používat akvarelové fixy, pak je vhodným řešení speciální akvarelový blok.

Na náčrt pomocných linek se vám budou hodit rýsovací potřeby jako je ostře ořezaná tužka, pravítko a trojúhelník. Není ovšem tužka jako tužka. Jakou tedy zvolit k načrtnutí takových linek. Vhodná je tužka o tvrdosti 2B. K natrénování prvních náčrtů je to pak tužka o tvrdosti 4B.

Poté, co si pořídíte tuto základní výbavu pro kaligrafii bude čas přistoupit k tréninku. Zprvu vám to možná nepůjde tak, jak byste si představovali, ale nenechte se odradit. Začněte jednoduchými znaky a tvary. Zkuste třeba křížky, kolečka či obloučky. Pro dosažení správné techniky budete potřebovat naučit se základní techniku. Jednoduše zkoušejte a experimentujte. Až se trochu rozepíšete, můžete vyměnit tužku o tvrdosti 4B za speciální popisovač se seříznutým kaligrafickým hrotem.

 Vyberte si z naší nabídky: