5 tipů na letní výlety s pohlednicemi

Rádi cestujete a zároveň máte rádi historické či jiné zajímavé pohlednice? Co takhle spojit obojí do hromady a vydat se na parádní výlet. Třeba si vyberete z 5 tipů na letní výhledy s pohlednicemi.

 

Za poznáním krás Českého Švýcarska 

Mezi jedno z nejoblíbenější pohlednicové místo patří Pravčická brána v národním parku Českém Švýcarsku. A právě tato lokalita je velmi populárním turistickým cílem. Naskytnou se vám zde nezapomenutelné výhledy do širého okolí. Kromě výše zmiňované Pravčické brány stojí za návštěvu i pískovcová města a soutěsky.

Hurá do Štamberka 

Známým místem z pohlednic je i město Štramberk a jeho okolí. Navštivte zříceninu hradu Strallenberg s válcovou věží, minizoo nebo se vydejte naučnou stezkou na Bílou horu. A rozhodně tu musíte ochutnat tradiční pochoutku – štramberské uši, ke kterým se váže i pověst.

 

Obdivujte krásy parku na zámku Lednice 

Velmi fotogenickým místem, které je také často k vidění na pohlednicích, je i zámek Lednice společně s okolním parkem, jenž je součástí Lednicko-Valtického areálu. Toto místo si prostě zamilujete. Pokochejte se krásnou architektonickou stavbou, projděte si zelenající a kvetoucí park.

Pískovcové skály Tiské stěny 

Máte rádi horolezectví nebo výstupy na skály nabízející dech beroucí výhledy? Pak si oblíbíte lokalitu pískovcových skal, kde se nachází chráněná přírodní památka Tiské stěny. Právě Tiské stěny jsou rájem pro turisty a horolezce. Projděte si skalní město a ochlaďte se v letních dnech mezi skalními stěnami.

 

Zámek Blatná v jižních Čechách 

Na pohlednicích se můžete často setkat i se zámkem Blatná, který se nachází v jižních Čechách. V místním parku ochlazuje vzduch vodní plocha, což je v letních měsících velmi příjemné. V parku také můžete spatřit daňky, kteří jsou zde chováni a třeba vám dovolí přiblížit se k nim na krátkou vzdálenost.

 

Vyberte si z naší nabídky: