Představení autorů: Adéla Roudnická

Adéla Roudnická je rodilý budějčák, ale později se přestěhovala na sever Čech, kde nyní žije se svým přítelem a 13 letým foxteriérem. Kromě ilustraci, které se stěžejně věnuje, miluje papír, poštovnictví, krásné ilustrace, cestování, pěší turistiku a hory. V její tvorbě se promítá ilustrace s propojením a přesahem do grafického designu.Adélo, jak jsi se dostala k profesionální ilustraci?

Jsem spíše ilustrátor "amatér", bez studia. Ale mám výtvarné školy, takže nějaká průprava je tu samozřejmě už od dětství. Abych se posouvala dál, dělám si různé menší kurzy.

 

Živíš se pouze výtvarnem nebo je to jen tvůj koníček?

Ano, je to práce, kterou se živím, ovšem největší podíl příjmů tvoří grafický design. Dost se v mé tvorbě promítá to, že jsem holka a vše má spíš ilustrativní charakter. Takže grafiku právě s ilustrací hodně propojuji. Díky tomu mě vyhledává úzká skupina zákazníků. Taky vyrábím vlastní samolepky a další papírové doplňky.

 

Co je tvým nejoblíbenějším motivem?

Nejlépe mi jdou rostlinné motivy a předměty. O dost hůř jsem na tom s figurální kresbou.

A jakou výtvarnou techniku máš nejraději?

Líbí se mi toho víc, takže používám akvarel i různé kresebné nástroje. Momentálně tvořím jen digitální ilustraci a ta mi dává zase jiné možnosti, než to, co mi dovolí ruka.

 

Kolik času ti zabere vytvoření jedné ilustrace?

Můžu to například přiblížit na pohlednici s kočkou, která mi visí na vašem e-shopu. Odhaduji to tak na 6-8 hodin práce. Vše je hodně individuální. Navíc pak ještě přichází úpravy a příprava k tisku.

 

Čím se inspiruješ pro svou tvorbu?

Sleduji ráda různé Pinteresty a jiné sítě, kde je spousta inspirace, ale nesmím to s koukáním přehnat. Pak jsem přehlcená a říkám si, jak ostatní krásně kreslí a já neumím nakreslit ani obličej.

 

Co bys ráda v budoucnu někdy namalovala?

Právě už zmiňovaná figura by asi měla být téma číslo jedna, abych se posunula o kus dál.

Který produkt/ilustrace je tvou největší srdcovkou?

Má srdcovka je právě série pohledů, co momentálně visí na e-shopu, ale jinak mám moc ráda své samolepky.

 

Jaké máš plány do budoucna?

Plán je kreslit ještě víc a umět se lépe profesně prosadit v dnešní džungli, odejít z velkého města do klidu a třeba už konečně založit vlastní e-shop.

 

Kde můžeme najít více z tvé tvorby?

Mám čerstvě založený kanál na youtube se 4 videi, kde natáčím své kreslení, potom plním kreativním obsahem pouze facebookovou stránku Pohlednice a samolepky, grafickým obsahem pak stránku Grafické studio Jasný design - Adéla.

Adély práce můžete nalézt i na pohlednicích na našem e-shopu nebo navštivte některou z jejích výše zmíněných stránek.