Pohlednice Veverka s ořechem

9 Kč
Skladem (> 5 ks)
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Detail veverky obecné držící v předních tlapkách lískový ořech. Pohled je doplněn o české i latinské rodové a druhové jméno. 

Veverka Veverka obecná, z čel. hlodavců veverovitých, majíc délky těla 25, dvouřadě chlupatého ocasu 22 cm, bývá v létě srsti zrzavé, s šedou podsadou, v zimě nahoře hnědorudé, šedě promíchané. Jsou však i odrůdy černé, bílé i strakaté

Drží se vždy v pomezí vzrůstu stromů. V Laponsku houfně se stěhuje, v Norsku při tom přeplave i řeky. Z potravy, kterou požírá sedíc na zadních nožkách a předníma ji přidržujíc, uschovává v dutých stromech zásoby i houby, na něž ovšem častěji zapomíná. Veverka jest rozhodně lesům škodlivá, neboť sežírá všechna semena lesní, též ze šišek stromů jehličnatých obratně vylupuje semena, držíc šišku v předních tlapkách a hbitě ostrými zoubky překusujíc šupiny šišky. Avšak i již vyklíčené semenáčky dubův a buků nejsou před veverkou jisty.

Z nedostatku této potravy požírají též houby, bobule a kořínky nebo listové i květné pupeny jehličin. Podle pozorování lesníkův plení však i hnízda ptáků, vypíjejíc vejce neb požírajíc hnízdouše.

Zdroj: Ottův slovník naučný

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení