Kolik stojí poslání pohledu v roce 2022?

Rádi posíláte pohlednice v rámci České republiky nebo do zahraničí? Jste milovníkem ručně psané korespondence nebo jste zapálený postcrosser? Víte na kolik vás letos vyjde cena známky na pohledu?

Kolik stojí známka na pohlednici v ČR?

V případě, že budete tento rok zasílat pohlednici pouze v rámci České republiky máte zde dvě možnosti – zaslat pohled ekonomicky, za cenu 19 Kč (také jako dopisní známka B). Nebo zaslat spěšnou variantou, a to prioritně v hodnotě 26 Kč (také jako dopisní známka A), pod známku jen stačí připsat „D+1“ a rychlá pošta je hned na světě.

A cena odeslání pohledu do zahraničí?

Jestliže budete chtít zaslat svou pohlednici do zahraničí v rámci Evropy, musíte zakoupit poštovní známku v hodnotě 39 Kč (také jako dopisní známka E). Tato zásilka pak poputuje automaticky jako prioritní.

Pokud ale budete pohlednici zasílat mimo Evropu (také jako dopisní známka Z), nabízejí se zde dvě možnosti – buďto zašlete jako prioritní za 45 Kč, kdy vám na pokladně České pošty nalepí k dopisní známce ještě samolepku Priority, nebo odešlete ekonomicky za standardní cenu 39 Kč, pokud vám ovšem nevadí, že se doručení o pár dní pozdrží.

Co když posílám jen na Slovensko?

Pokud se rozhodnete zaslat pohled nebo dopis jen k našim sousedům na Slovensko, týká se vás stejný ceník jako pro zasílání korespondence po Evropě. Musíte tedy zakoupit dopisní známku v hodnotě 39 Kč nebo již zmíněnou písmenkovou známku E, která platí do všech zemí Evropy. Výhodou této známky je, že je brána jako prioritní, a tak by se vaše psaní nemělo nikde po cestě zbytečně zdržet.

Více v ceníku České pošty, psaní platná do 50 g

České poštovní známky můžete zakoupit i na e-shopu Papírový tapír.cz

 

Česká republika

Evropa

Mimo Evropu

ekonomicky

prioritně

prioritně

ekonomicky

prioritně

19 Kč (známka B)

26 Kč (známka A)

39 Kč (známka E)

39 Kč (známka E)

45 Kč (známka Z)